kilimai
  • Lithuanian
  • English
Kilimai - Titulinis
Kilimų sudėtis
Kilimų gamyba
Spalvų simbolika
Kilimo istorija
Kilimo pirkimas
Kilimų priežiūra
Kilimų vertinimas
Apie mus
Kontaktai
Kilimai
Modernas
Klasika
Žiūrėti visus kilimusSpalvų simbolika

Vyraujanti kilimų spalva yra raudona, reiškianti džiaugsmą, laimę, turtą. Atspalviai gali būti įvairūs - nuo gelsvai raudonų, vyšninių, purpurinių, karmin bei raudono vyno iki rūdžių, vario ar raudonai rudų. Dažniausiai spalva gaunama iš dažinės raudės, chna, raugerškio, dažinio dygmino, skydamarių bei kraujo.

Mėlyna yra dangaus ir prabangos spalva, ji dažnai naudojama kaip priešpriešinė spalva raudonuose kilimuose. Jau tūkstantmečius rytuose mėlyna spalva yra gaunama sudėtingo fermentavimo proceso metu iš indigo augalo. Labai tamsiai mėlyna kartais gali reikšti liūdesį.

Geltona spalva, nuo šviesiausio iki liepsną primenančio ar raudono atspalvio yra gaunama iš įvairiausių natūralių produktų, ypač iš augalų; šafrano geltonis yra labiausiai žinomas, bet ir brangiausias. Dažiniai prožirniai bei ramunėlės gali išmarginti kilimą įvairiausiais geltonumais. Tamsiausia geltona spalva gaunama iš granato žievės.

Oranžinė, dar vadinama geltona bronzine, yra geltonos ir mėlynos mišinys tiesiogiai gaunamas iš dygiosios šunobelės pridedant vario sulfato. Kilime ši spalva retai būna vyraujanti. Tai yra pamaldumo ir atsidavimo simbolis.

Žalia, kaip geltonos ir mėlynos mišinys, yra pranašų spalva ir simbolizuoja rojų bei viltį. Kadangi šventosios spalvos negalima mindžioti kojomis, ji retai matoma kaip pagrindinė kilimo spalva. Tačiau ji dažnai naudojama įvairiems kilimo motyvams šešėliuoti.

Ruda siejasi su motina žeme. Ji išgaunama iš natūralios vilnos, kupranugario ar ožkos plaukų arba siūlai dažomi riešutų ar svogūnų lukštais, taip pat ąžuolo žieve.

Juoda kilimo spalva yra reta, ko gero, todėl, kad asocijuojasi su gedulu, sielvartu bei mirtimi, tačiau ji gali reikšti ir „kitą“ gyvenimą. Ornamentams naudojama juodojo riešuto nuoviru bei geležies oksidu nudažyta vilna.

Balta spalva taip pat reta. Dažniau matomi dramblio kaulo ar kreminiai atspalviai. Gryniausias baltumas išgaunamas iš natūralios vilnos arba šilko ir simbolizuoja tyrumą.

 

Tel.: +370 676 24099
SEO Stats powered by MyPagerank.Net Copyright © 2005 - 2014 Rankų darbo kilimai
Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas